ریچتراک

خرید ریچتراک برقی

ریچتراک در واقع یکی از دستگاه های هم رده لیفتراک است؛ با این تفاوت که ریچتراک برقی قدرت مانور بالاتری نسبت به لیفتراک ها دارد.ریچتراک ها نسبت به لیفتراک ها کوچکتر می باشند و مخصوص مکان هایی که فضای کمی در اختیار است طراحی شده اند.

ریچتراک

مزایای ریچتراک

ریچتراک ها می توانند بار را تا ارتفاع حدود 12 متر بالا ببرند و هم چنین در محیط های ناهموار نیز کارایی داشته باشند. وجود باطری ریچتراک و پایه های کمکی در ریچتراک باعث می شود که این دستگاهها هیچ گونه نیازی به وزنه های متعادل کننده جهت بلند کردن بارها را نداشته باشند.

به علت اینکه جهت جابه جایی کالا در انبارهای قفسه بندی شده طراحی شده است از ابعاد کوچکتری نسبت به لیفتراک برخوردار میباشد.

انواع ریچتراک

  • ریچتراک با کابین راننده ایستاده
  • ریچتراک با کابین راننده نشسته

ریچتراک

نحوه کار با ریچتراک

کنترل و حرکت با ریچتراک کمی سخت تر از کار جک پالت ها و استاکرها است؛ به همین خاطر اپراتور دستگاه باید از مهارت کافی در این امر برخوردار باشد. قبل از شروع کار با ریچتراک، تمامی نکات ایمنی رعایت شود و تجهیزات دستگاه از قبیل باطری، کابل، چرخ ها، صندلی راننده،به دقت بررسی گردند.

تفاوت های بین ریچتراک،لیفتراک و استاکر

  • لیفتراک دارای یک وزنه سنگین در پشت دستگاه هست برای اینکه تعادل لیفتراک در هنگام جابه جایی انواع بارهای سنگین حفظ شود و دستگاه به سمت جلو متمایل نشود، در واقع برای جابه جایی بارهای با حجم پایین تا حجم بالا و سنگین در محیط های داخل و بیرون انبار از این دستگاه استفاده می شود ،لیفتراکهای مختلف از لحاظ سوخت به سه دسته دیزلی،گازی و برقی تقسیم می شوند.
  • ریچتراک به شما این امکان را می دهد که در راهروهای باریک حرکت کنید و در عین حال به ارتفاع قابل توجهی دسترسی داشته باشید، برخلاف لیفتراک ،ریچتراک ها برای کار کردن در انبارهایی با راهروهای باریک طراحی شده است. دو پایه بیرونی دارد که وزن بار بر روی آن توزیع می شود که یک یا دو چرخ در زیر پایه ها قرار دارد. چرخ حرکتی نیز در زیر دستگاه در موقعیت نشستن اپراتور قرار دارد. اپراتور دستگاه برای نشستن برخلاف دستگاه لیفتراک از کنار می نشیند. در واقع علاوه بر بالا و پایین رفتن شاخک ها، بر خلاف لیفتراک به جلو هم ریچ می کند و قادر است در راهروهایی با عرض حدودا 240 سانتی متر کار کند.
  • در استاکرها با توجه به طراحی و موارد استفاده ،ارتفاع بارگیری نهایتا تا 5 متر میباشد ولی ارتفاع بارگیری در ریچتراک تا 12 متر نیز میرسد.در استاکر،اپراتور میتواند برروی سکویی که در پشت دستگاه استاکر طراحی شده است قرار گیرد و یا در هنگام استفاده از استاکر به صورت پیاده،پشت استاکر حرکت نماید،در حالی که در ریچتراک برقی اتاقی جهت نشستن اپراتور طراحی شده و اپراتور می تواند در این اتاق بر روی صندلی بنشیند.اصلی ترین تفاوت بین ریچتراک و استاکر در ریچتراک ها قابلیت حرکت افقی دکل در راستای شاخک می باشد.چرخ های استاکر در اغلب برندها از جنس پلی اورتان بوده در حالیکه در دستگاه ریچتراک از لاستیک های بادی و یا توپر کوچک استفاه شده است.

فروش ریچتراک

برای اطلاعات بیشتر، مشاوره در خصوص خرید ریچتراک و استعلام قیمت در مورد انواع ماشین آلات انبارداری (انواع جک پالت دستی،انواع لیفتراک،انواع پالت تراک برقی ،انواع استاکر برقی، باطری لیفتراک (باطری میداک ایتالیا) میتوانید با واحد فروش ریچتراک برقی شرکت پارت ماشین تماس حاصل فرمایید.

... وبلاگ های اخیر پارت ماشین پویا پیشرو ...