خرید جک پالت دستی

جک پالت دستی وسیله ایی است که برای جابه جا کردن ،بلند کردن و حمل و نقل بارهای گوناگون در مکان های مختلف نظیر سردخانه ،انبار، کارخانه و مکان های دیگر مورد استفاده می گردد.این دستگاه بر اساس نیروی وارد شده به اهرم کار می کنند. اهرم جک پالت توسط اپراتور کنترل می شود و نیروی لازم را برای حمل بار فرآهم می کند،جک پالت ها به طور کلی از دو شاخک فلزی ثابت و بسیار محکم و تعدادی چرخ برای حرکت ساخته شده اند.

قیمت جک پالت

این دستگاه معمولا با نام های دیگری نیز شناخته میشود که عبارتند از بالابر دستی، لیفتراک دستی و Hand pallet truck. این وسیله پر کاربرد بسته به موارد مورد نیاز آن انواع متفاوتی نیز دارد که بر اساس میزان کارآمدی از هر کدام از انواع مختلف آن ( گالوانیزه، ترازودار، قیچی …)استفاده می شود.

خرید جک پالت

جک پالت معمولا از یک سیستم جک روغنی ( پیستونی ) برای بالا بردن و پایین آوردن اجسام استفاده می کند. سیستم پیستونی بوسیله آزاد کردن دسته ی ترمز بر روی نوار دسته ی جک پالت کنترل می شود. این وسیله پیستون ها را با پر کردن از هوا درگیر می کند.

هر چند وقت یکبار در انبار خود جهت جابجایی کالاهای سنگین با مشکل ربرو می شوید؟

در جابجایی بسته ها و کارتن های اول با مشکلی روبرو نمی شوید ولی حتی اگر یک ورزشکار پرورش اندام هم باشید در صورتی که تعداد بسته ها زیاد شود با خستگی مفرت روبرو می شوید،در این زمان تجهیزات انبارداری (خرید استاکر برقی،پالت تراک برقی،ریچتراک و لیفتراک)به کار شما می آیند، جک پالت دستی شما را از بلند کردن اجسام نجات می دهد و کارهای جابجایی و بلند کردن اجسام به راحتی و با سرعت بیشتری انجام می شود، صرفه جویی و کارایی دو نکته ضروری می باشد که در هر کارخانه یا شرکتی در جهت افزایش بهره وری مورد نیاز است. جک پالت دستی برای این طراحی شده است تا صرفه جویی و کارایی در جابجایی کالا در انبار را افزایش دهد.

بهترین جک پالت

این دستگاه به سرعت در تمام شرکت ها و کارخانه ها بدلیل کارایی بالا و مزیت های آن مورد استفاده قرار گرفت. جک پالت دستی نه تنها فرایند بلند کردن کالا را تسهیل کرده است .بلکه فرایند جابجایی کالا از یک نقطه به نقطه دیگر را نیز به راحتی انجام می دهد.

جک پالت ها همچنین در انتهای شاخک ها دارای اهرمی می باشد که به دو منظور تعبیه شده است:

اول به عنوان فرمان و برای تغییر جهت؛

دوم به عنوان اهرم بالابرنده و پایین آورنده جک؛

کلیه این اجزاء توسط چرخ های کوچک زیر دستگاه جابجا می گردند.

رنج بالابری این دستگاه از 7.5 تا 19.5 سانتیمتر می باشد.

انواع جک پالت عبارتند از:

1.جک پالت نرمال

2.جک پالت سطوح شیبدار

3.جک پالت مخصوص کارهای سنگین

4.جک پالت ترازو دار با چاپگر

5.ترازودار آنالوگ

6.جک پالت رول بر

7.جک پالت قیچی

کارایی جک پالت

جک پالت همیشه جز ابزار های محبوب در حمل و نقل های با وزن کم و مسیر کم بوده است از انجایی که اکثر کسب و  کار ها از جک پالت برای حمل و نقل های خود از جک پالت دستی استفاده میکنند میتوان گفت جک پالت جز بهترین های باربری میباشد است که برای جابجایی، حمل و نقل و بلند کردن مواد گوناگون در مکان هایی جهت جابه جایی وسایل مورد نیاز نظیر انبار، کارخانه، سردخانه و مکان های دیگر استفاده می گردد. جک پالت ابزاری کاربردی برای حمل و جابه جایی انواع بار روی پالت های چوبی،پلاستیکی، آهنی و … در محیط هایی کوچک مانند فروشگاهها، انبارها، داروخانه ها و همچنین محیط هایی بزرگ تر مانند کارخانه ها و کارگاه ها در حالت های مختلف و متناسب با نوع کاربری خاص آن ها طراحی و تولید می شود.

ساختار و نحوه کار با جک پالت

ممکن است  ساختار و نحوه کار با جک پالت دستی در برخی از تنوع های این ابزار کمی تفاوت داشته باشد ولی به طور کلی جک پالت تشکیل شده است از یک سیستم جک روغنی (پیستونی) جهت بالا و پایین آوردن پالت و اجسام مورد نظر، که به وسیله دسته ترمز تعبیه شده بر روی دسته فرمان، کنترل می شود. عملکرد این وسیله به این گونه می باشد که پیستون ها را با هوا پر می کند و سبب انجام عملیات به وسیله پمپ تعبیه شده و جک روغنی می شود. جک پالت ها معمولاً دارای دو شاخک می باشند که بسته به تنوع طول و عرض آن ها متغییر می باشد. شاخک ها به عنوان یک سطح مقطع برای گذاشتن اجسام و بلند کردن آن ها و همچنین جابه جایی پالت ها مورد استفاده قرار می گیرند. کل سیستم جک پالت و شاخک های آن بر روی یک شاسی و بدنه قرار دارد که این بدنه نیز مجهز به تعدادی چرخ و همچنین یک دسته فرمان مناسب برای هدایت جک پالت می باشد. تمام اجزای جک پالت که عبارتند از بدنه و شاسی، پمپ و جک روغنی، دسته فرمان و چرخ ها در کنار هم یک سیستم منحصر به فرد را به عنوان جک پالت برای جا به جایی اجسام به وجود می آورند.

تاریخچه ی  جک پالت

پالت ها در برخی از شکل ها و فرم ها به حدود 100 سال پیش باز می گردند، اما نوع امروزی آن در اوایل دهه 1930 میلادی ظهور پیدا کرد. پیش از آن، ثبت اختراعاتی برای پایه های باری مختلف صورت پذیرفت اما جورج ریموند و بیل هوس اولین نفراتی بودند که طراحی را برای یک پالت از چوب های ارزان انجام دادند ( بدون پایه ها و رشته های آهنی) که در صفحه زیرین آن ها فواصلی بود که به لیفتراک ها و جک پالت ها(تجهیزات انبارداری) این امکان را می داد که از آن ها استفاده کنند.

فروش جک پالت دستی

قیمت جک پالت

قیمت جک پالت در بسیاری از فروشگاه ها و شرکت ها متغیر  میباشد از جمله تفاوت جک پالت ها میتوان به مدل تناژ حمل آن متفرقه و یا اصل بود آت متفاوت میباشد شما میتوانید از جمله مواردی که قیمت جک پالت را مشخص میکند به مواردی که اشاره شده است توجه فرمائید.

در اکثرا انبارهای موارد غذایی و یا سایر موارد لازم هست در کنار انتقال بار وزن پالت نیز اندازه گیری شود. در این موارد از جک پالت توزین دار استفاده می شود که با لود سل هایی که بر روی شاخک های آن تعبیه شده است از طریق صفحه نمایش خود امکان نمایش اوزان را به اپراتور خود می دهد. جک پالت های توزین دار با قابلیت های مختلفی در بازار موجود هستند که از آن جمله می توان به قابلیت پرینت گرفتن، قابلیت اتصال به کامپیوتر از طریق پورت RS-232، قابلیت اندازه گیری وزن خالص، وزن ناخالص و وزن کل و … اشاره کرد. این نوع جک پالت دستی ‌دارای یک صفحه نمایش دیجیتال یا آنالوگ برای نمایش وزن بار، میباشند،که دقت این دستگاه ها هنگام وزن کردن ، مهمترین ویژگی این جک پالت می باشد که باید اهمیت زیادی موقع خرید به آن داده شود.

فروش جک پالت

برای اطلاعات بیشتر، مشاوره و استعلام قیمت جک پالت  و همچنین  جهت خرید و دریافت قیمت جک پالت، انواع تجهیرات (باطری لیفتراک برقی ،ریچتراک،جک پالت دستی ، فروش لیفتراک،الحاقیه لیفتراک،استاکر برقی…) با واحد فروش پارت ماشین تماس حاصل فرمایید.

 

... وبلاگ های اخیر پارت ماشین پویا پیشرو ...